Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nasza firmaFirma powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na usługi certyfikacji energetycznej budynków. Służymy Państwu swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu doradztwa oraz usług instalatorstwa elektrycznego. Naszym celem jest wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynków oraz świadczenie usług w zakresie branży elektrycznej.

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku


Certyfikat energetyczny lub świadectwo charakterystyki energetycznej zawiera informację o stanie energetycznym budynku, jak również określa jego klasę energetyczną, czyli energochłonność. Obowiązek sporządzania certyfikatów energetycznych nowych budynków, sprzedawanych i wynajmowanych wprowadziła z dniem 1 stycznia 2009 roku znowelizowana Ustawa Prawa Budowlanego z dnia
19 września 2007 z późniejszymi zmianami.

Wzór świadectwa charakterystyki energetycznej oraz sposób wykonania określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia
6 listopada 2008 roku.

Certyfikat energetycznyPrzed oddaniem do użytkowania nowego budynku inwestor powinien złożyć wniosek o odbiór robót budowlanych, po dostarczeniu wymaganych dokumentów otrzyma pozwolenie na użytkowanie od jednostki nadzoru budowlanego.